Alle artikelen

Onderzoek

Aantal IT-vacatures in 1 jaar verdrievoudigd

Dat de arbeidsmarkt momenteel krap is, dat is geen nieuws. Maar voor IT-professionals is het wel weer héél krap. Het aantal vacatures nam in een jaar tijd zelfs toe met 200 procent (!) tot 600.000, zo meldt De Staffing Groep.

Aantal IT-vacatures in 1 jaar verdrievoudigd

Tegenover dat enorm groeiende aantal vacatures, staat echter nauwelijks een groeiend aantal sollicitanten, stelt de Staffing Monitor, een periodiek onderzoek van De Staffing Groep. Kende elke vacature voor een IT’er in april 2020 nog ruim 3 sollicitanten, inmiddels is dat gedaald naar minder dan 2. ‘Door de coronacrisis en de bijbehorende digitale transitie is de strijd om talentvolle IT’ers in een stroomversnelling geraakt’, aldus Wessel van Alpen jr., CEO van De Staffing Groep.

Kende elke IT-vacature in april 2020 nog ruim 3 sollicitanten, inmiddels zijn dat er minder dan 2.

Uit het onderzoek blijkt dat developer, functioneel beheerder en tester de populairste vacatures zijn onder IT-sollicitanten. Binnen de businessgerelateerde IT-functies gaat de voorkeur van sollicitanten uit naar IT-consultant, -projectmanager en -projectleider. Van Alphen: ‘In het afgelopen jaar is ook het gemiddelde aantal sollicitaties voor deze functies meer dan gehalveerd. Dit vraagt om een andere benadering van zowel het wervingsproces als het eigen personeelsbestand.’

Achterdeur dicht

Lees dit artikel volledig

Word lid van Werf& voor onbeperkte toegang tot alle artikelen, onderzoeken en exclusieve inzichten over de arbeidsmarkt.

Schrijf je nu in

Geen verplichtingen Opzegbaar per direct Veilig betalen

Gerelateerde berichten

Alle artikelen
4 op 10 kandidaten begon ooit aan een baan die niet bleek wat was beloofd

Bijna 40% van de kandidaten zegt ooit aan een baan te zijn begonnen, die achteraf toch bleek tegen te vallen. Vooral het sollicitatiegesprek blijkt de boosdoener. Valt daar wat aan te doen?

Peter Boerman Peter Boerman Lees artikel
De oplossing voor de krapte komt steeds meer op leeftijd

Terwijl de krapte aanhoudt, wordt één groep nog vaak over het hoofd wordt gezien: de oudere. Terwijl die groep in nieuw onderzoek juist zegt gráág door te werken.

Peter Boerman Peter Boerman Lees artikel
Waarom het ene sollicitatieformulier wel 5x zoveel vragen stelt als het andere

Bij de ene grote werkgever vul je 5 velden in om te solliciteren. Bij de andere krijg je er 24 voor je kiezen. En dat verschil blijkt niet alleen te verklaren door het soort functie. Maar waardoor dan wel?

Redactie Redactie Lees artikel

Altijd op de hoogte van de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt?

Meld je aan voor onze nieuwsbrief en ontvang de laatste updates, nieuws en uitnodigingen voor onze evenementen.